A digitális történetmesélés módszere

Az Erdélyi Ifjúsági Egyesület által koordinált VET PACT projekt keretében iskolánk tanárai számos innovatív módszert sajátítottak el, melyeket hatékonyan tudnak használni a szakiskolai oktatásban. A nyári vakációt megelőző időszakban iskolánk közgazdász szaktanára, Balázs Mihály, a digitális történetmesélés módszerét adta át diákjainak.

A digitális történetmesélés egy olyan módszer, amely segít önmagunkra és a történetünkre koncentrálni, azt szavakba önteni, dramatizálni és fényképek segítségével mások számára is megélhetővé, ismertté tenni. A digitális történetmeséléssel a mesélő személyes élményét dolgozza fel a fényképei segítségével. A folyamat végeredménye egy saját hanggal kísért, személyes képekre épülő kisfilm.

Ez egy olyan folyamat, amely során a résztvevők megkeresik a számukra fontos történetet, saját szavaikkal és fényképeikkel elmesélik azt, majd a történetet megosztják egymással vagy az interneten keresztül bárkivel. A képzésen hat tanuló vett részt, akik számos érzelmekkel telített és tanulságos kisfilmet készítettek.

A projektzáróra szeptember végén került sor online formában, amelybe bekapcsolódtak a magyarországi partnerintézmények szakértői és diákjai is. Ezen az eseményen megtekintettük az elkészült kisfilmeket, és beszámoltunk az érdeklődőknek a projekt folyamatáról, nehézségeiről és kihívásairól. A képzésen való részvétel egy önismereti utazás volt számomra és diákjaim számára is, amely által jobban megismertük magunkat.

Anna története
Bernadett története
Melánia története
A kiégés elleni harcom