In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

AddThis Social Bookmark Button

III. Udvarhelyszéki gyümölcsfesztivál

Falu a városban elnevezéssel a Civitas Alalpítvány a Polgári Társadalomért és a Székelygyümölcs Egyesület harmadik alkalommal szervezte meg szeptember 23-25 között az Udvarhelyszéki Gyümölcsfesztivált.

Erre az alkalomra felkérték iskolánkat és iskolánk diákjait, hogy mutassák be az Iskolák a Felelősségteljes Energia Használatért projekt keretén belül készített gyümölcsaszalót. Örömmel teljesítettük a felkérést és diákjaink Firtos Tünde, Vas Katalin, Simó Szabolcs és Hegyi Ferenc Macelaro Lajos tanár úr vezetésével szeptember 25-én vasárnap bemutatták a nagyközönségnek a napenergiával működő aszalót. Az aszaló iránt nagy volt az érdeklődés, aminek nagyon örültünk hisz célunk az volt hogy terjesszük az alternatív energia kihasználásának lehetőségeit. Reméljük, hogy a kevés anyagi ráfordítással elkészíthető gyümölcsaszaló széles körben elterjed vidékünkön.

Ki olvas minket

Oldalainkat 11 vendég böngészi