In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

AddThis Social Bookmark Button

II. Középiskolások Üzleti Tanácsadó Versenye

Véget ért a II. Középiskolások Üzleti Tanácsadó Versenyének első két fordulója. Az összesített pontszámok alapján iskolánk tizenkettedik osztályos csapata a döntőbe jutott.

A versenyt a kolozsvári Babes- Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság és Gazdálkodástudományi Karának magyar tagozata és a Pro Oeconomica Egyesület szervezi.

A vetélkedőre iskolánkból három csapat, a tizenkettedik osztályból egy és a tizenegyedik osztályból két csapat jelentkezett. Az első forduló akadályát mind a három csapatunk sikeresen vette, sőt a maximális 30 pontból a tizenkettedik osztály „mesterhármas” csapata 28 pontot ért el, a tizenegyedik osztály „ECON- TRIÓ” csapata 27 pontot és az „ECON- TEAM” csapat 25 pontot.

A csapatok az első fordulóban olyan terméket vagy szolgáltatást kellett kidolgozzanak, amely új szükségletet fed le vagy meglévő szükségletet elégít ki újszerű módon. A mesterhármas csapat egy tanácsadó vállalatot hozott létre, amely tanácsokat ad férfiaknak ajándékvásárláshoz. Az ECON- TEAM csapat egy kisállat temetkezési vállalatot hozott létre, míg az ECON- TRIÓ gyermekjáték bérbeadásával foglalkozó vállalkozást.

A második fordulóban a „Magnólia kávézó” esetét kapták a csapatok. A kávézó forgalma az utóbbi időkben megcsappant, amelynek számos oka volt. A csapatoknak ezeket az okokat kellett megtalálniuk és megoldásokat javasolniuk.

A vetélkedő második fordulójából már csak tizenhárom csapat juthatott a döntőbe iskolánként egy csapat. A mesterhármas csapat ezt az akadályt is vette és a március 20-21-én szervezett döntőbe jutott.

A „Mesterhármas” csapat tagjai:

 • Rózsa Loránd

 • Sipos László

 • Tamási Dezső

Az „ECON- TEAM” csapat tagjai:

 • Barabás Beáta

 • Kocs Róbert

 • Kövecsi Csaba

Az „ECON- TRIÓ” csapat tagjai:

 • Bigyi  Loránd

 • Fodor Barabás János

 • Forgács Jenő

Felkészítő tanárok:

 • Balázs Mihály
 • Kiss József

Ki olvas minket

Oldalainkat 11 vendég böngészi