In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

AddThis Social Bookmark Button

Németországi projektek

Iskolánk jó kapcsolatot ápol a bautzeni (Németország), Technikai Szakközépiskolával (Berufschule für Technik Bautzen), közösen számos pályázatot, projektet bonyolítottunk le. Az együttműködés előzményei a gyermekotthonos időkig nyúlnak vissza, amikor a bautzeni Rumanien Initiative egyesület rendszeresen támogatta az intézményt. Ezt a kapcsolatot fejlesztette tovább és “mentette át” a Zeyk Domokos Iskolaközpont kereteibe Szőcs Pál matematika szakos tanár.

Az itt lebonyolított projektek lényege az, hogy a bauzteni diákok eljöjjenek Romániába, az itteniek pedig eljussanak Németországba, megismerjenek egy más kultúrát, miliőt, nyelvet. Ugyanakkor fontos szakmai programok is megvalósultak: kétnyelvű színdarabokat írtak és adtak elő mindkét iskolában; a népek megbékéléséért tevékenykedő jelentős romániai és németországi személyiségek életútját mutatták be. Kimondottan a szakoktatáshoz kapcsolódó tevékenységek is zajlottak: a bautzeni iskola hőtechnika szakos diákjai szakmai gyakorlatuk keretében fűtésrendszert szereltek a mi iskolánkban, a mi diákjaink pedig CNC-technikákat sajátítottak el Németországban. További közös pályázatok is vannak előkészületben, a munkába a Zeyk Domokos Szakközépiskolából Szőcs Pál mellett Kornis Melinda, Zsidó Ferenc és Gál Orsolya is bekapcsolódott.

Ki olvas minket

Oldalainkat 18 vendég böngészi